Gönderen Konu: Havalı Tüfek Seçimi -Yardım Lütfen :)  (Okunma sayısı 4798 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erenions

• Er
  • *
Havalı Tüfek Seçimi -Yardım Lütfen :)
« : 25 Temmuz 2013, 11:53:22 »
Arkadaşlar aranıza henüz yeni katıldım böyle bir forumu bulmaktan ve içinde bulunmaktan mutluluk duydum çünkü sayenizde çok bilgi edindim fakat bilgi tecrüvenin yerini tutmuyor havalı tüfek hiç kullanmadım genelde otomatik tüfek ile atıs yapıyordum.Lakin fişekti saçmaydı gürültüydü bunlar biraz canımı sıkıyor ve işi daha sportif ve kolay hale getirmek istiyorum elbette aklıma gelen birkaç model var bunları sizinle paylaşıp bilgi edinmek istiyorum.Seçimime yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle ilk gördüğüm ve aklıma düşen havalı tüfek hatsan mod 85 sniper olmuştu dürbünlü göünümü insanı bi anda cezbediyor fiyatıda butun aparatları dahilinde 240 tl gibi uygun bir fiyat lakin sizden ve cevremden edindiğim bilgi sonucu bu silahın 80 metrede bile hasarının çok düşün olduğunu öğrendim dolayısı ile fiyattan cezbetsede güç olarak istediğim kulvarda değil.

bilmeyenler için Hatsan Mod 85 Sniper:

http://www.gungorav.com.tr/urun/hatsan-mod-85-sniper-havali-tufek_370.aspx

Mod 85 ten sonra bütçemi arttırmadan bu işin olmayacağını anlayıp 400-500 gibi bütçe hazırlığına girdim.

2. olarak aklıma düşen model elbetteki Hatsan Mod 85 Sniper a bakarken en yakın linkte gözüken Hatsan Mod 125 Sniper oldu fakat buna benzer olarak Hatsan Torpedo 155 ve STOEGER X20 SUPPRESSOR COMBO oldu cal olarak 5.5 ten şaşmayacağım 100- 120 metre arası 150 bile olabilir atışlar gerçekleştirmek istiyorum ve kesinlikle ileride sürekli sıfırlama sorunu dağılma sorunu yaşamadan dürbün kullanmak istiyorum.Suppressor için yeterince güçlü değil sessizliği abartılıyor denmiş hatsan torpedoda hiçbir şekilde dürbün durmaz denmiş ,ve mod 125 sniper da sekme çok güclü fakat kendi vidalarını bile gevşetecek kadar sarsıyor dürbünde ayak olmadan dayanmıyor denmiş bu 3 tüfek hakkında duyduğum ve aklıı karıştıran yorumlar ise bunlar önerilerinizin başımın üstünde yeri var sayın abilerim sevgili kardeşlerim.

Hatsan Torpedo 155: http://www.gungorav.com.tr/urun/hatsan-torpedo-155-havali-tufek_170.aspx?CatId=134

STOEGER X20 SUPPRESSOR COMBO: http://www.armer.com.tr/asp/product/4912/STOEGER-X20-SUPPRESSOR-COMBO-HAVALI-TUFEK-5-5-MM

Çevrimdışı mrt083

• Ömerli Snipers Team
  • Yüzbaşı
  • *
  • Ödül Forum Personeli
Ynt: Havalı Tüfek Seçimi -Yardım Lütfen :)
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2013, 12:04:10 »
Dediklerinizi yaylı ile gerçeklerştirmek için diana 48-52-54-56 serilerinden biri şart üzerinede sportsmatch dampa , 40 mercek dürbün ..diğer seçenekler macera aramak olucaktır.

Çevrimdışı erenions

• Er
  • *
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2013, 12:09:42 »
dediğiniz seriler benim bütçemi 6 ya katlayıp 2 ye bölüyor yani benim o seriyi almamda macera gibi birşey olurdu amatör olarak hatsan mod 125 th ile 120 150 metre arası atışlar yapan birçok insanın videosunu izledim macera olduğunu düşünmuyorum magnumların 100 metreye hatta 150 metreye kadar atış yaptığınıda biliyorum sadece seçimde yarı yolda kaldım

Çevrimdışı mrt083

• Ömerli Snipers Team
  • Yüzbaşı
  • *
  • Ödül Forum Personeli
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2013, 12:24:22 »
Bende yaylısından pcp sine onlarca tüfek kullanmış biri olarak bence macera diyorum (bence)...Atış videolarından görebilirsiniz videolarda 3 atışı ceker koyarlar 5. atışta dürbün ayarı kaçmaya başlar 50. Atışta dürbün çatlar fakat onlar çekilmez ..Tüfeğin vidaları gevşer ,tettikler kendinden düşmeye başlar , namluya harbiyle pellet sürersiniz namlu girişi pelleti kalibre eder bir kaç santim sonra pellet namluda boşluğa düşer vs vs daha yazayımmı...hatsanın yaylısına güven olmaz pcp side bir yere kadar ..hatsan yaylı alın defalarca servise gönderirken benim bu dediklerimi hatırlarsınız..stoeger kullanılabilir oda 70-80 metre....Video izlemek istiyorsanız 2007 de metacafeye attığımız diana54 150 metre videoları var o tüfekle yapılır..aratın airking veya diana mod54 diye duruyorsa çıkacaktır.

Çevrimdışı erenions

• Er
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Temmuz 2013, 12:37:51 »
bende biliyorum o  tüfeklerin o mesafeye atış yapıp hatta küçük avlar üzerinde bile kullanıldığını mühim olaran nereye attığı değil atar doğrudur ama ben bir silaha 1.5 2 lira atamam 500 tl bile benim için havalı tüfeğe dolgun bir bütçe

Çevrimdışı bozkurtcml

• Erkan-ı Harp
  • Yarbay
  • *
  • Cemal CELiK
  • Ödül Forum Personeli
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2013, 15:31:56 »
Sn. mrt083 hakli bence bu konuda. Eger gercekten uzun mesafeler ve isabetli atislar dusunuyor iseniz biraz butceye kiymak lazim. Bence de dusuk butcede ki gucsuz, kalitesiz bir tufek sizi deli edebilir.
Demirden korksak ucaga binmezdik !
Ölümden korksak yolda inmezdik .

Çevrimdışı maxustad

• Osman YILDIRIM
  • Yönetici
  • Or General
  • *
  • maxustad@gmail.com
  • Ödül Forum Personeli
    • TR SİLAH FORUM
« Yanıtla #6 : 25 Temmuz 2013, 21:19:42 »
Murat zaten denilecekleri demiş. Eğer tüfekte değişiklik yapamayacaksan bu tüfeklerle o mesafe biraz zor. Ha bu mesafelere gider gitmez değil ama istikrarlı olmaz. Mevzu burada başlıyor zaten.  : merhaba :
Korkuyla yaşayacağıma, cesaretimle ölürüm...
Herkes ateş edebilir, herkes silah kullanamaz...

Çevrimdışı crazyman

• Er
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2014, 14:51:53 »
Bugün güngör av dan hatsan mod 85 sniper aldım. Satıcı yarın elimde olacağını söyledi. Sabırsızlıkla bekliyorum

Çevrimdışı maxustad

• Osman YILDIRIM
  • Yönetici
  • Or General
  • *
  • maxustad@gmail.com
  • Ödül Forum Personeli
    • TR SİLAH FORUM
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2014, 23:43:43 »
Hayırlı olsun testleri merakla bekliyorum  : merhaba :
Korkuyla yaşayacağıma, cesaretimle ölürüm...
Herkes ateş edebilir, herkes silah kullanamaz...

Çevrimdışı AcemiNişancı

• Er
  • *
« Yanıtla #9 : 11 Temmuz 2014, 03:38:59 »
mod 85 sniper işinizi gördü mü 100 mt vurdumu ve kaç kalibre?

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal